اثر مرکب-کتاب عالی برای فهمیدن چرایی-فرشید پاک نژاد

اثر مرکب

اثرمرکب

معرفی اثر مرکب

نظرتان درباره کتابی که جز پرفروش ترین کتاب های دنیا بوده چیست؟ می دانید که اشخاص بزرگی نظر مثبت شان را رائه دادند اشخاصی نظیر برایان تریسی و انتونی رابینر که هر کدام ازاین بزرگان در جایگاه بسیار بالایی قرار دارند .

آنتونی رابینز پیشگفتار این کتاب را نوشته و نوشتن پیشگفتار را افتخاری برای خود دانسته، آیا همه این ها دلیلی نمیشود که بی درنگ این کتاب را بخرید و مطالعه کنید تا ببینید دارن هاردی از چی سخن میگوید؟

نویسنده کتاب که در بالا هم اشاره شد ناشر مجله موفقیت امریکاست. آبا وادار به ترغیب نمی شوید که این کتاب برای یک بار هم که شده بخوانید؟ اگر خیلی خلاصه در مورد نویسنده کتاب ( دارن هاردی ) و کتاب اثر مرکب توضیحی بخواهم بدهم، ایشان ناشر مجله موفقیت امریکاست،و با فراز و نشیب هایی که طی کرده است، تصمیم یه نوشتن کتابی تحت عنوان اثر مرکب کرده است. این کتاب در مورد موفقیت است، و آنچه برای دست یابی به موفقیت لازم است را به زبانی ساده برای هر مخاطبی قابل هضم است اشاره می کند.

این کتاب هم می تواند مفید باشد: سخنرانی مدیران ایرانی به شیوه استیو جابز

اثر مرکب

هشدارهای دارن هاردی به خواستگان کتاب:

اصلا جوگیر نشوید، کسب موفقیت سخت است. پولدار شدن، نافذ و جهانی شدن در زمینه خودتان آهسته و دشوار اتفاق می افتد. اشتباه برداشت نکنید، با پیروی از این اصول و مراحل، تقریبا بلافاصله نتایج آنرا در زندگیتان میبینید، ولی اگر از کار، نظم  و تعهد گریزان هستید همان بهتر این کتاب را نخوانید و پای تلویزیون بنشینید، و به تبلیغاتی که سرشار از شعارها و وعده های موفقیت یک شبه مشتری پسند هستنتد امید ببندید. البته اگر یک کارت اعتباری پر از پول دارید.

عناوین فصل های کتاب ساده به نظر می رسند، یادتان باشد امروزه استراژی های موفقیت دیگر راز نیستند بلکه، خیلی آن ها را نادیده می گیرند. آبا فکر می کنید که قبلا رازهای موفقیت را یاد گرفته اید؟ دیگران هم این رازها را می دانند؟ اما وقتی استراژی های موجود در این کتاب را به کار ببندید درآمدتان، زندگیتان و موفقیت تان دیگر مثل قبل نخواهد بود. به عنوان ناشر مجله موفقیت، من این ها را دیده ام، هیچ چیزی مثل قدرت اثر مرکب اقدامات ساده ای که در طول زمان، درست انجام شده اند، موثر نیست.

بیشتر بخوانید: چطور در جمع خوب صحبت کنیم

دارن هاردی کیست؟

ناشر و دبیر تحریریه مجله موفقیت، روی همان صندلی نشسته است که بیش از این بزرگانی همچون ناپلئون هیل نشسته بود. دارن حدود شانزده سال است که جزء سر آمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی است. خود دان نتیجه به کار بردن همان اصولی است که در اثر مرکب از آن ها پرده برداری میکند. به عنوان یه کار آفرین ، او در هجده سالگی در آمدی صد هزار دلاری داشت و در بیست و چهار سالگی به درآمدی بالغ بر یک میلیون دلار در سال رسید و در بیست و هفت سالگی مالک شرکتی، با درآمدی سالانه پنچاه میلیون دلار بود. او هزاران کار آفرین را راهنمایی کرده و به بسیاری از شرکت ها مشاوره داده و عضو هیئت مدیره چندین شرکت است.

بخشی از مقدمه کتاب اثر مرکب

این کتاب درباره موفقیت است و آنچه برای دست یابی به موفقیت واقعا لازم است. وقت آن است که کسی این موضوع را رک و راست به شما بگوید. مدتی طولانی است که به بازی گرفته شده اید و فریب خورده اید. هیچ فرمول مخفی، نوشداروی سحر آمیز یا راه حل سریعی برای موفقیت وجود ندارد. شما هیج وقت با روزی دو ساعت وقت گذراندن در اینترنت به درآمد دویست هزار دلاری نمی رسید. هیچ وقت نمی توانید پانزده کیلوگرم از وزنتان را در یک هفته کم کنید. خیلی خوب میشه اگر می توانستید موفقیت، شهرت، عزت نفس، روابط خوب و رفاه خودتان را در یک بسته ظریف و زیبای صدفی از فروشگاه محله تان بخرید. ولی موفقیت در این دنیا این طوری به دست نمی آید. من این کتاب را به این خاطر نوشتم که شما را برگردونم به اصول اولیه. می خواهم به شما کمک کنم تا از این اغتشاش و بهم ریختگی خلاص شوید.و روی همان اصول اساسی تمرکز کنید که واقعا مهم هستند. شما می توانید  بلافاصله اصول موفقیت اثبات شده با زمان و تمرین هایی را که در این کتاب است بع کار ببندید تا نتایجی قابل ملاحضه ای به وجود آورید. می خواهم به شما یاد بدهم که چگونه قدرت اثر مرکب را مهار کنید. همان سیستم عاملی که در زندگی شما را اداره می کند، چه در جهت بهتر شدن و چه در جهت بدتر شدن. از کجا می دانم که اثر مرکب تنها فرایند مورد نیاز شما برای رسیدن به اوج موفقیت است؟ اول اینکه من این اصول را در زندگی شخصی ام خودم به کار بستم. از این متنفرم که نویسندگان، سنگ شهرت  و ثروت خودشان را به سینه می زنند، ولی مهم است که بدانید من از تجربه های شخصی خودم صحبت می کنم و راههای خیلی زیادی را طی کرده ام و از روش های سختی به حقایق رسیده ام.

اثر مرکب

در کتاب اثر مرکب استراژی هایی خواهید یافت درباره اینکه:

  • آیا شنیده اید که میگویند آنکه آهسته و پیوسته برود برنده است؟ این اثر مرکب در عمل است.
  • آیا انتخاب ها و تصمیم هایتان مسیر زندگی تان را عوض می کند؟ باید بگم هر انتخاب شما روی اثر مرکب زندگی تان اثر می گذارد.
  • اگر می خواهید پیشرفتی قابل توجه در زندگی تان به وجود آورید باید یک دلیل داشته باشید و آن، چرای شما ست. جرای شما چیست؟
  • اگر می خواهید اثر گذار باشید، باید به جان و ذهنمان اجازه دهیم ، که از آدم های اطرافمان تاثیر پذیرد، و توسط آنها شکل بگیرد و نیرومند شود.
  • در چه جا هایی می توانید کارتان را بهتر و فراتر از انتظار ظاهر شوید؟ در چه مواردی میتوانید کاملا غیر منتظره ظاهر شوید؟ هر چه بیشتر فرصت هایی را برای وای گقتن دیگران پیدا کنید سرعت و سطح دستاوردها و پیشرفت هایتان، خودتان و اطرافیانتان را متحیر خواهید کرد.

نتیجه گیری:

یاد گیری بدون عمل، بی فایده است . من این کتاب را برای سرگرمی خودم یا صرفن ترغیب شما ننوشته ام. انگیزش بدون عمل، منجر میشود به خود فریبی. همان طور که در مقدمه اشاره ایی به آن کردم اثر مرکب و نتایجی که در زندگی تان آشکار خواهد کرد، بهترین ابزارهای موفقیت هستند. اثر مرکب ابزاری است که وقتی با اقدامات مثبت و پایدار ترکیب می شود، تفاوتی واقعی و پایدار در زندگی تان به وجود می آورد. وقتی با این کتاب آشنا می شوید، مهم نیست کجا هستید و چه سالیست، اگر می توانستم این سوال های ساده را از شما می پرسیدم: به زدگی پنج سال قبل تان نگاه کنید. آیا الان در جایی هستید که فکر می کردید پنج سال بعد در آنجا خواهید بود؟ هدف من این است که در زندگی میلیون ها نفر از انسان ها تفاوت ایجاد کنم و برای رسیدن به این هدف، به کمک شما احتیاج دارم. ولی قول می دهم که در نهایت، این شما هستید که بیشترین سود را میبرید. این کتاب را باید آمیخته با جان کنیم و در اکنونمان جاری سازیم و نتایج اش را هم در مقیاس یک عمر متشکل از امروزها و این لحضه ها ببینیم و بسنجیم که گفت: زندگی آبتنی کردن در حوضچه اکنون است.

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

رفع خجولی و کمرویی

-آیا شما هم از اینکه نمی توانید افزایش درخواست حقوق به مدیر یا لایه های بالایی سازمانتان بدین کلافه هستید؟ 
-آیا بلدید به درخواست دیگران نه محکم بگویید که طرف مقابلتان از دست شما ناراحت نشود؟ 
با ما باشید با دوره صوتی رایگان رفع خجولی و کمرویی
close-link