فن بیان برای جذب مشتری-چطور بفروشیم-فرشید پاک نژاد

فن بیان برای جذب مشتری-چطور بفروشیم-فرشید پاک نژاد

فن بیان برای جذب مشتری

فن بیان برای جذب مشتری یک تکنیک است. فن بیان به ما کمک می کند تا ما حرفه ای تر  بتوانیم ایده و یا محصول خودمان را بفروشیم و همه ی ما می دانیم که سخت ترین کار دنیا فروش است. پس ادامه مقاله را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید: فن بیان چیست

فن بیان برای جذب مشتری

دیدگاه مشترک فن بیان برای جذب مشتری

تفاهم یکی از مهم ترین جنبه های تعاملات انسانی است و عموما به صورت ناخودآگاه شکل می گیرد. تفاهم وقتی به وجود می آید که طرفین همدیگر را درک کرده،با یکدیگر همدردی کنند و احساس کنند بین آن ها پیوندی به وجود آمده است. وقتی تفاهم شکل می گیرد، افراد راحت تر به هم اعتماد می کنند.

بیشتر بخوانید: چطور مشتری جذب کنیم

برای ایجاد تفاهم این نکات را در نظر بگیرید:

۱ نشان دهید که شبیه طرف مقابل هستید.

۲ تجربه مشترک

۳ گوش دادن موثر: همواره بکوشید شنونده ای فعال باشید و نه یک مخاطب منفعل

فن بیان برای جذب مشتری

اصل کمیابی

انسان ها مشتاق داشتن چیزهای کمیاب هستند. وقتی چیزی کمیاب می شود، اشتیاق برای به دست آوردن آن بیشتر می شود. هر چه رسیدن به چیزی سخت تر باشد تمایل انسان ها برای رسیدن به آن بیشتر می شود. این واقعیت را می توان اصل کمیابی نامید. انسان ها اگر احساس کنند با گذشت زمان فرصت به دست آوردن چیری را از دست می دهند،تمام تلاششان را به کار می گیرند تا هر چه زودتر آن را به چنگ آورند.

بیشتر بخوانید: تکنیک های فروش

حس رقابت بر اساس کمیابی

وقتی چیزی ممنوع می شود افراد برای دست یابی به آن بیشتر تحریک می شوند. در واقع ممنوع شدن، علاوه بر کمیاب شدن باعث برانگیختن حس کنجکاوی افراد هم می شود. رقابت به خودی خود ولع افراد را به تصاحب بالا می برد. حس رقابت بر اساس مکانیزم کمیابی ایجاد می شود. به یک مسابقه فرهنگی یا یک ورزش فکر کنید: تنها یک تیم یا یک فرد برنده می شود. به برنده جایزه می دهند و برایش احترام بیشتری قائل می شوند. دلیل اینکه در مزایده ها برخی کالا ها به قیمتی بسیار بالاتر از ارزش واقعی معامله می شود، همین حس رقابت و فعال شدن مکانیزم کمیابی است.

بیشتر بخوانید: چطور فروشنده بهتری باشیم

بزرگ و کوچک کردن حقایق 

ابتدا حقایق را به دو دسته تقسیم کنید: حقایقی که به نفع شما هستند و حقایقی که به ضررتان هستند. ببینید که چگونه می توان نکات مثبت را بزرگ تر و نکات منفی را کم رنگ تر جلوه داد. فراموش نکنید که اگر این کارها باعث شود اعتماد مخاطب به شما از بین برود نه تنها نتیجه مثبتی نمی گیرید بلکه جبران اعتماد از دست رفته،کاری بعید و دشوار خواهد بود. نکته کلیدی در این روش مهارت و درایت کافی در استفاده از آن است. به نحوی که مخاطب متوجه نشود که حقایق در  حال دستکاری هستند. در غیر این صورت جز سلب اعتماد از مخاطب چیز دیگری نصیبتان نمی شود.

telheader

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *