متن سخنرانی کوتاه-متن سخنرانی پاک نژاد

متن سخنرانی کوتاه-متن سخنرانی پاک نژاد

متن سخنرانی کوتاه

چرا متن سخنرانی باید کوتاه باشد؟ این که متن سخنرانی کوتاه را انتخاب می کنید خیلی خوب است ولی باید این نکته را رعایت کنیم که متن سخنرانی کوتاه نباید طوری باشد که به سخنرانی ما لطمه وارد کند. مثلا اگر خیلی کوتاه کرده باشیم که بدنه سخنرانی ما را تحت الشعاع قرار داده این بدین منظور است که این متن ارزش چندانی نخواهد داشت.

متن شروع جلسات در سخنرانی

متن سخنرانی کوتاه

چطور متنی برای شروع سخنرانی خوب است؟

من در سمینار های خودم بستگی به موقعیت و موضوع سخنرانی ام دارد که چطور صحبت خودم را شروع کنم. مثلا در یکی از سمینارها بدون مقدمه پریدم داخل داستان و بعد از اینکه داستانم تمام شد سلام کردم و سخنرانی خودم را شروع کردم. خیلی باید مراقب باشید اشتباه اکثر سخنران ها را تکرار نکنید. که حتما باید با یک بیت شعر سخنرانی خودتان را شروع کنید. شاید اگر ۳۰ سال قبل بود به شما می گفتم که حتما در شروع متن سخنرانی خودتان شعر بگنجانید. چون آن موقع ها همه حافظ و سعدی و مولوی می خواندند ولی الان اکثر مخاطب های خودم جوان ها و میان سالها هستند که اصلا نمی توانند با شعر ارتباط خوبی بگیرند و درک بیت شعر برایشان دشوار است و زحمتی به خودشان نمی دهند که به بیت شما گوش کنند . ولی اگر خیلی مصمم هستید که با یک بیت شعر شروع کنید سخنرانی خودتان را پیشنهاد می کنم که شعر نو را انتخاب کنید که ساده باشد و درکش برای مخاطب آسان باشد. ولی اگر موضوع سخنرانی شما غزل و ادبیات است به شما پیشنهاد می کنم که ضروری است که حتما با یک بیت شعر سخنرانی خودتان را آغاز کنید.

شروع سخنرانی باید از روی متن نوشته بخوانیم یا نه؟

متن سخنرانی کوتاه

متن سخنرانی کوتاه شامل چه نکاتی است؟

متن سخنرانی خودتان را طوری بنویسید که در نهایت سادگی کوتاه باشد. یعنی دقیقا بدانید که سخنرانی شما داخل چند دسته قرار می گیرد. هرگاه نکته یا مطلبی را توضیح می دهید یادآوری کنید جای آن دقیقا داخل متن کجا است. مثلا بگویید: ما الان درباره ی روش های صداسازی صحبت می کنیم و از روش های رایج صدا سازی می خواهیم در مورد تنفس دیافراگمی صحبت کنیم. با این روش مخاطب شما دقیقا داخل ذهنش می داند که این طبقه بندی الان کجا قرار دارد و ذهن مخاطبان آمادگی این موضوع را خواهد داشت.

چطور پایان قدرت مندی در سخنرانی داشته باشیم؟

مرسی که مقاله متن سخنرانی کوتاه توجه کردید

خوشحال می شوم که نظرات شما دوستان عزیز را در کادر پایین داشته باشم

پیروز،موفق و همواره بهترین خودتان باشید

 

 

telheader

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *